مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت،

آخرین آمار کرونا در ایران؛ ابتلای روزانه به کمتر از ۲۰۰۰ نفر رسید

طبق اعلام وزارت بهداشت پس از ۴۶۰ روز از شیوع کرونا، ابتلای روزانه به کمتر از ۲۰۰۰ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز  بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز (شنبه، ۲۰ آذر) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، یک هزار و ۶۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۸۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۲۴ نفر رسید. ۵۸ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۰ هزار و ۶۶۱ نفر رسید.

امروز پس از گذشت ۴۶۰ روز، مبتلایان روزانه کرونا در کشور به کمتر از ۲۰۰۰ نفر رسید. آخرین بار، ۱۶ شهریور سال گذشته، تعداد مبتلایان روزانه، کمتر از دو هزار نفر بوده است.

خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۹۶۳ هزار و ۳۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند  و ۳ هزار و ۱۲۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

در شبانه روز گذشته ۱۹ استان کشور، مرگ و میر صفر و یک داشته اند. در استان‌های لرستان، گلستان، قم، اردبیل، هرمزگان، بوشهر، خراسان شمالی و قزوین هیچ موردی از مرگ بیماران کرونایی گزارش نشده و در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، زنجان، همدان، مازندران، خوزستان، چهار محال و بختیاری، کردستان، ایلام، البرز و سمنان فقط یک مورد مرگ و میر بیماران کرونایی ثبت شده است.

۴ استان کشور در شبانه روز گذشته، مرگ و میر ۵ و بالاتر داشته اند. تهران با ۹ مورد، خراسان رضوی و فارس با ۶ مورد و گیلان با ۵ مورد، بیشترین تعداد فوتی‌های شبانه روز گذشته را داشته اند.

تا کنون ۳۹ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۴۸۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر هیچ شهر کشور در وضع قرمز، ۸ شهر در وضع نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضع زرد و ۳۲۱ شهر در وضع آبی قرار دارند.

انتهای پیام/م