مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۲۷۸۴ بیمار جدید

طبق اعلام وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته، ۲ هزار و ۷۸۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز ، بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز (سه شنبه، ۲۳ آذر) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۷۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۳۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۰۳ نفر رسید. ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۰ هزار و ۸۳۱ نفر رسید.

امروز پس از گذشت ۵۶۶ روز، مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ در کشور، به کمتر از ۵۰ نفر رسید. آخرین بار ۵ خردادماه سال گذشته، کمتر از ۵۰ نفر در روز بر اثر کرونا جان خود را از دست داده بودند.

خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۹۸۰ هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و ۳ هزار و ۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۰ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۳۵۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

۴۷۳ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته تزریق شد

۵۸ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۲۱۳ نفر دُز اول، ۴۹ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۴۴ نفر دُز دوم و دو میلیون و ۹۷۱ هزار و ۸۰۶ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۱۱ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۶۶۳ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۴۷۳ هزار و ۹۲۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۰ شهر کشور در وضع قرمز، ۸ شهر در وضع نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضع زرد و ۳۲۱ شهر در وضع آبی قرار دارند.

انتهای پیام/م