مرکز اطلاع رسانی  وزارت بهداشت؛

آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۴۱ بیمار در یک شبانه روز

طبق اعلام وزارت بهداشت با فوت ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، مجموع جانباختگان به ۱۳۱ هزار و ۳۳ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز بنابر اعلام  وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ( شنبه، ۲۷ آذر) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، یک هزار و ۳۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۴۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۱۱ نفر رسید. ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۳۳ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۹۹۹ هزار و ۸۶۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۹۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

۵۹ میلیون و ۶۲ هزار و ۲۵۶ نفر دُز اول، ۵۰ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۶۳۴ نفر دُز دوم و سه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۱۲ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۹۲۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۲۲۳ هزار و ۳۵۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

بیشترین مرگ و میر بیماران کرونایی در شبانه روز گذشته، مربوط به تهران با ۶ نفر و استان‌های آذربایجان غربی، فارس و خراسان شمالی با ۵ نفر بوده است.

۲۷ استان کشور در شبانه روز گذشته مرگ و میر کمتر از ۵ نفر داشته اند که در ۱۷ استان، هیچ موردی از فوت بیماران کرونایی، ثبت نشده است.

انتهای پیام/م