لاری اعلام کرد؛

آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۸۰ بیمار در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی پایگاه خبری وردنجان نیوز، سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از دیروز تا امروز (دوشنبه دوم فروردین ۱۴۰۰) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۳۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۷۳ نفر از آن‌ها بستری شدند؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۴۲۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۸۷۷ نفر رسید.

لاری بیان کرد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، سه هزار و ۸۶۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: تا کنون ۱۲ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۲۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

او گفت: در حال حاضر ۱۲ شهرستان قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

دیدوبازدید‌های نوروزی را مجازی برگزار کنید

لاری یادآوری کرد: اقدام به دیدوبازدید‌های حضوری در نوروز امسال به خصوص با افراد مسن و سالمند می‌تواند با مخاطرات جدیدی همراه باشد؛ بنابراین با توجه به خطر دورهمی و مهمانی‌های خانوادگی در انتقال کووید ۱۹ خواهشمندیم دیدار‌های نوروزی امسال به صورت مجازی برگزار شوند.

انتهای پیام/م