رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ؛

آمار فوتی های ناشی از کرونا در چهارمحال و بختیاری به صفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری گزارش نشد.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوزاز شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در تشریح آمار جدید بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری در بیست و هشتمین روز از آذر ماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ٢٧ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

او افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و یک نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی ادامه داد: هم اکنون ۷۱ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان یک هزار و ۷۴۹ نفر است.

شیرانی اظهار داشت: هم اکنون ١٠ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

به گفته او؛ هم اینک به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن زرد و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام/م