در استان چهارمحال و بختیاری؛

ابتلای ۱۹ نفر دیگر به ویروس منحوس کرونا

ابتلای ۱۹ نفر دیگر در استان چهارمحال و بختیای، به ویروس منحوس کرونا قطعی شد

به گزارش گروه استان های پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴۴ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه کردند؛ که ۲۰۰ نفر به صورت سرپایی و ۴۴ نفر بستری شدند.

شیرانی افزود:از این تعداد ۵۷ بیمار سرپائی مثبت هستند و از ۴۴ بیمار بستری در مراکز درمانی نتایج آزمایش ۱۹ نفر مثبت اعلام شده است.

او افزود: کل بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری ۱۲۱ نفر است که از این تعداد ۸۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند و ۱۶ نفر در بخش‌های ویژه بستری شدند.

به گفته شیرانی، در٢۴ ساعت گذشته آمارفوتی گزارش نشده و تعدادفوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۸۰۴ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: رعایت نکردن اصول بهداشتی از سوی افراد ساده انگار موجب افزایش شیوع بیماری در استان شده است.

شیرانی افزود: از لحاظ تقسیم بندی رنگ‌ها همچنان شهرستان سامان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان‌ها در محدوده زرد قرار دارند.

انتهای پیام/م