پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی رحلت آیت‌الله صافی گلپایگانی:

ایشان امین امام و سال‌ها رکن اصلی شورای نگهبان بودند

رهبر انقلاب در پی رحلت آیت‌الله صافی گلپایگانی پیام تسلیتی صادر و در این پیام برای ایشان رحمت و مغفرت الهی مسألت کردند.

پایگاه خبری وردنجان نیوز – آیت‌الله صافی گلپایگانی مرجع تقلید شیعیان و عضو پیشین شورای نگهبان و مجلس خبرگان بامداد امروز دوازدهم بهمن در پی ایست قلبی- تنفسی دار فانی را وداع گفتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پی رحلت ایشان پیام تسلیتی صادر کردند که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تاسف خبر درگذشت فقیه عالیمقام و مرجع بصیر، حضرت آیة الله آقای حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی رضوان الله علیه را دریافت کردم.

ایشان از استوانه‌های حوزه‌ی علمیه قم و از برجستگان علمی و عملی و پر سابقه‌ترین عالم دینی در آن حوزه‌ی مبارک بودند. در دوران مرحوم آیة الله بروجردی در شمار برترین تلامذه‌ی آن استاد بزرگ، در زمان مرحوم آیة الله سید محمدرضا گلپایگانی همراه و مشاور علمی و عملی ایشان، و در دوران انقلاب، امین و مورد اعتماد حضرت امام خمینی رحمة الله علیهم به شمار می رفتند.

سال‌ها در شورای نگهبان رکن اصلی آن شورا محسوب می‌شدند و پس از آن هم همواره درباره‌ی مسائل انقلاب و کشور، دلسوزانه و مسئولانه ورود میکردند و بارها اینجانب را از نظرات و مشورت‌های خود مطلع و بهره‌مند می ساختند.

قریحه‌ی شعری، حافظه‌ی تاریخی، پرداختن به مسائل اجتماعی از دیگر ابعاد شخصیت این عالم کهنسال و بزرگوار بود. رحلت ایشان برای جامعه‌ی علمیِ دینیِ کشور مایه‌ی تأسف است.

اینجانب به خاندان مکرّم و فرزندان گرامی ایشان و نیز به مراجع معظم و علمای اعلام حوزه‌ی علمیه و مقلدان و ارادتمندان ایشان بویژه در قم و گلپایگان تسلیت عرض میکنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت می نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۴۰۰/۱۱/۱۲

علاوه بر رهبر معظم انقلاب، سران قوا و فرماندهان و مقامات لشکری و کشوری هم در گذشت آیت‌الله صافی گلپایگانی را تسلیت گفتند.

انتهای پیام/م