وردنجان نیوز گزارش می دهد؛

با برافروختن آتش چهارشنبه سوری، بحرانی در دل بحران کرونا نسازیم

این روزها که تمامی امکانات بهداشتی و درمانی و توان دستگاه های امدادی و خدماتی کشور برای مهار و مقابله با شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده، ماندن مردم در منزل و عدم شرکت در مراسم چهارشنبه آخر سال می تواند تأثیر به سزایی در قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از آمار ابتلا به این بیماری ویروسی باشد.

پایگاه خبری وردنجان نیوز – نارنجک دست ساز در گوشه ای منفجر و صدای مهیبی به گوش می رسد، دود غلیظی به هوا برخاسته و صدای آژیر آمبولانس و خودروهای امدادی ترس و اضطراب را در دل مردم می اندازد، جوانی با سر و روی آغشته به خون آسیب دیده و فریاد کمک سر می دهد…

این تنها بخشی از حوادثی است که در گرامیداشت فرهنگی غیرآیین با عنوان چهارشنبه سوری در کوچه و خیابان های مختلف شهر رخ داده و سالیانه تعداد زیادی را مصدوم کرده و عده ای را هم به کشتن داده است.

برافروختن و  پریدن از روی آتش، مشخصه اصلی چهارشنبه سوری است که در غروبِ سه شنبه، شبِ پیش از آخرین چهارشنبه ماه اسفند برگزار شده و طی سال های اخیر خطرات احتمالی ناشی از استفاده از مواد محترقه، آتش زا و انفجاری را به شدت افزایش داده است.

اگرچه با تلاش رسانه های جمعی و افزایش سطح آگاهی مردم حوادث و تلفات ناشی از چهارشنبه پایان سال کاهش چشمگیری پیدا کرده، اما بنابر اعلام اورژانس کشور سال گذشته بر اثر استفاده غیرمجاز از نارنجک های دستی و مواد محترقه ۲ نفر کشته و ۱۵۲۵ نفر دیگر مصدوم شدند. (باشگاه خبرنگاران جوان ـ ۹۷/۱۲/۲۸)

این روزها که تمامی امکانات بهداشتی و درمانی و توان دستگاه های امدادی و خدماتی کشور برای مهار و مقابله با شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده، ماندن مردم در منزل و عدم شرکت در مراسم چهارشنبه آخر سال می تواند تأثیر به سزایی در قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از آمار ابتلا به این بیماری ویروسی باشد.

حفظ امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: هرشخصی که در شب چهارشنبه آخر سال با استفاده از مواد محترقه باعث بروز رعب و وحشت در دل مردم شود بدون هیچ مماشاتی با وی برخورد می‌شود.

منوچهر امان‌اللهی فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار وردنجان نیوزگفت: هر شخصی که در شب چهارشنبه آخر سال با استفاده از مواد محترقه باعث بروز رعب و وحشت در دل مردم شود بدون هیچ مماشاتی با وی برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از مواد محترقه ، بروز رفتار هجارشکنانه و آسیب‌رساندن به اموال عمومی و زیبایی شهری ممنوع است گفت: مصداق برهم زدن نظم عمومی جامعه بوده و از مهم‌ترین رسالت‌های نیروی انتظامی برخورد با چنین رفتارهایی است.

امان الهی با بیان اینکه از همه اقشار مردم به خصوص جوانان تقاضا می‌کنیم که برای جلوگیری از بروز آسیب‌های جدی به سلامتی خود، خانواده و جامعه از مواد محترقه استفاده نکنند  خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بخش مهمی از قربانیان چهارشنبه آخر سال از میان کودکان و نوجوانان هستند، خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند تا مبادا به رفتار‌های پرخطر روی بیاورند.

وی با اشاره به اینکه خرید، فروش، توزیع و نگهداری مواد محترقه جرم است اذعان داشت: قطعا پلیس با کسانی که به هر نحو در اینگونه اعمال مجرمانه مشارکت یا مباشرت نمایند طبق مقررات برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/م

عضویت در پیام رسانهای موبایلی پایگاه خبری وردنجان نیوز