استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛

با برگزار کنندگان مراسم عروسی و ختم برخورد قانونی می‌شود

برگزار کنندگان مراسم‌های عروسی و ختم در چهارمحال و بختیاری شناسایی و با آن‌ها مطابق با قانون برخورد می شود.

به گزارش گروه استان های پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد،اقبال عباسی ظهر امروز در در جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا،  با تاکید بر تشدید نظارت‌ها بر پروتکل‌های بهداشتی، اظهار داشت: نظارت‌ها تشدید شود و اگر کم کاری صورت می‌گیرد جریمه انجام شود، به دنبال متهم نباید بود بلکه همه مسئول حفظ جان مردم هستیم.

وی افزود: استان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور سوم است، مردم مراعات کردند و مسئولین هم وظیفه خود را انجام دادند اما گرفتاری‌ها از نوروز شروع شد و این یک مقدار طبیعی بود.

استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: دید و بازدیدها و آب و هوای خوب برای مسافران، موجب روند صعودی شیوع کرونا شد و اگر نظارت سخت‌تری بود وضعیت بهتر بود لذا بخاطر جان مردم باید از امروز نظارت جدی‌تر داشت.

عباسی با بیان اینکه یک تصمیم ملی شامل رنگ بندی‌ها است که یک سری محدودیت‌ها بر این اساس ایجاد شد و باید طبق قانون عمل کرد و دیگران همکاری کنند،  تصریح کرد: با یک دوم ظرفیت‌های قبلی نماز جمعه برگزار شود. باید چک‌هایی که در بازار داده شده مراعات شوند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مراعات نشود باید برخورد کرد، اگر با برگزاری مراسم‌ها برخورد شود دیگر این اتفاق نمی‌افتد. باید برای نقاهتگاه‌ها پیش بینی شود که اگر بیمارستان‌ها ظرفیت نداشتند آماده بود، نیرو و مکان از دستگاه‌های دیگر گرفته می‌شود و با تمام توان کمک‌ها به کادر درمان صورت می‌گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص وضعیت مرغ در استان بیان داشت: تعداد مرغداری‌ها، ظرفیت آن‌ها و وضعیت کشتارها مشخص است، بیش از نیاز استان جوجه و مرغ در مرغداری‌ها وجود دارد چرا باید کمبود داشت؟ این کمبودها به نظارت بازمی‌گردد. اگر نظارت درست باشد در شبکه توزیع مشکلی وجود نخواهد داشت، به دلیل برنامه‌ریزی‌ها و نظارت‌ها اکنون اوضاع استان در رابطه با مرغ مناسب است.

انتهای پیام/م