استاندار چهارمحال و بختیاری؛

برگزاری انتخابات امن و سالم مهمترین اولویت‌ ستاد انتخابات است

️استاندار چهارمحال و بختياري، برگزاري انتخابات امن و سالم را از مهمترين اولويت‌هاي ستاد انتخابات عنوان کرد و گفت: اين ۲ مهم بايد با ارائه آموزش‌هاي لازم به عوامل برگزاري انتخابات به نحو مطلوبي در استان محقق شود.

به گزارش خبرنگارگروه سیاسی پایگاه خبری وردنجان نیوز،اقبال عباسي در نشست ستاد انتخابات استان افزود: در برگزاري انتخابات چهار مولفه مشارکت، امنيت، سلامت و رقابت داراي اهميت بسياري است که در اين ميان ۲ مولفه امنيت و سلامت انتخابات از وظايف مهم مجريان انتخابات است.

وي ادامه داد: اگر چه بسترسازي براي تحقق مشارکت حداکثري نيز از وظايف دستگاه‌هاي اجرايي به عنوان نماينده دولت و حاکميت به شمار مي‌رود اما اين مهم تنها بر عهده مجريان انتخابات نيست و عوامل متعددي در اين رابطه اثر گذار هستند.

عباسي تصريح کرد: با اين وجود همه فرمانداران و عوامل اجرايي انتخابات بايد در راستاي تحقق مشارکت حداکثري بستر لازم را فراهم کرده و کمک کنند تا اين مشارکت، هم در تعداد داوطلبان براي ثبت‌نام در رقابت انتخابات و هم در حضور مردم در پاي صندوق‌هاي راي محقق شود.

استاندار چهارمحال و بختياري خاطر نشان کرد: در همين راستا بايد از ظرفيت معتمدان محلي، ريش‌سفيدان، ائمه جمعه، فعالان سياسي و ساير ظرفيت‌ها بهره‌ گرفت تا بتوان زمينه برگزاري يک انتخابات با شکوه و حداکثري را فراهم کرد.

عباسي در ادامه با تاکيد بر اينکه توجه به برگزاري انتخابات باعث غفلت از ساير وظايف مسئولان و فرمانداران در استان نشود، افزود: تلاش براي پيشگيري از شيوع ويروس کرونا و تنظيم بازار ۲ وظيفه مهمي است که نبايد برگزاري انتخابات مانع توجه به اين موضوعات شود.

وي قانونمنداري را از ديگر وظايف مجريان انتخابات برشمرد و گفت: هر يک از فرمانداران و اعضاي ستاد انتخابات بايد توجه داشته باشند تا هر کسي در هر جايگاهي که خلاف قانون عمل کند را شناسايي و موارد خلاف قانون را مستندسازي کرده و به ستاد انتخابات گزارش دهند.

انتهای پیام/م