برای دومین روز متوالی،

تجمع دوباره مردم چهارمحال و بختیاری در خصوص مسائل آبی+ فیلم

مردم چهارمحال و بختیاری برای دومین روز متوالی با تجمع در چهار راه دولت شهرکرد خواستار لغو طرح‌های غیرقانونی انتقال آب شدند.

گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، اقشار مردم چهارمحال و بختیاری برای دومین روز متوالی صبح امروز دوشنبه اول آذر ۱۴۰۰ با تجمع در چهار راه دولت شهرکرد  خواستار حل مشکلات آبی استان شدند.

این اجتماع ساعت ۹ صبح از «میدان انقلاب» شهرکرد آغاز شد و تا «چهارراه دولت» ادامه یافت.

عدم توجه مسئولان و وعده‌های عملی نشده همچون تکمیل نشدن طرح انتقال آب «بن» – «بروجن» که برای تأمین آب نیمی از مردم استان طراحی شده، گلایه‌مندی مردم چهارمحال و بختیاری در پی داشته است.

چهارمحال و بختیاری در گذشته ۱۱ درصد آب کشور را تأمین می‌کرد که امروز دچار بحران آبی شده و ۱۰ دشت استان به عنوان دشت‌های ممنوعه و ممنوعه بحرانی معرفی شده است به گونه‌ای که طی ۱۵ سال اخیر با کاهش بارندگی‌ها و ادامه خشکسالی‌ها ۵۷۰ میلیون متر مکعب کسری آب زیر زمینی در استان ایجاد شده است.

دشت «خانمیرزا» و «شهرکرد» به ترتیب با حدود یک متر و ۲۰ سانتی متر فرونشست مواجه است و بیش از ۲۰۰ روستا و مخازن پنج شهرک صنعتی چهارمحال و بختیاری با تانکر آب رسانی می‌شود

معترضان شعار‌های همشهری باغیرت حمایت حمایت، زاده سرچشمه ایم تشنه ایم تشنه ایم، اینجا چهارمحاله بردن آب محاله و … سر می‌دهند

جمعیت معترضان هم اکنون حدود ۵۰۰ نفر است.

 

انتهای پیام/م