مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری:

تداوم بارش‌ها تا روز چهارشنبه/ سرما، یخبندان و مه در پیش است

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: سامانه‌ای که اکنون در فعال است روز چهارشنبه از استان خارج خواهد شد و با خروج این سیستم کاهش دما، یخبندان و پدیده مه دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز ؛ مهران چراغ پور مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری؛ اظهار کرد: سامانه بارشی که از اواخر روز جمعه در این استان فعال شد بارش‌های بسیار خوبی را به ویژه در نقاط غربی به دنبال داشت.

وی افزود: طی فعالیت این سامانه بارشی تاکنون در ایستگاه شهرکرد ۱۰ میلی‌متر، کوهرنگ و لردگان حدود ۸۰ میلی‌متر، بروجن ۴ میلی‌متر، سامان ۷ میلی‌متر، فارسان ۲۷ میلی‌متر، اردل ۷۳ میلی‌متر، فرخشهر ۵ میلی‌متر، ایل بیگی ۶ میلی‌متر، بلداجی ۲۲ میلی‌متر، مالخلیفه ۶۰ میلی‌متر، بن ۲ میلی‌متر، شلمزار ۵۰ میلی‌متر و ایستگاه دوآب صمصامی نیز ۷۰ میلی‌متر بارش به ثبت رسیده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ به ۱۰ سانتی متر رسیده است.

چراغ پور عنوان کرد: سامانه بارشی تا آواخر روز سه‌شنبه با شدت و ضعف در چهارمحال و بختیاری فعال است.

وی خاطرنشان کرد: از اواخر امروز یک‌شنبه تا اواسط فردا دوشنبه کمی از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود و مجددا از فردا بعد از ظهر تا روز سه‌شنبه بارش‌ها با شدت ادامه خواهند داشت.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: سامانه‌ای که اکنون در فعال است روز چهارشنبه از استان خارج خواهد شد و با خروج این سیستم کاهش دما، یخبندان و پدیده مه دور از انتظار نیست.

چراغ پور عنوان کرد: در طول  ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه بلداجی به لحاظ دمایی حداقل دما صفر درجه سانتی گراد را به ثبت رساند و مالخلیفه با ثبت دمای  درجه سانتی گراد گرم‌ترین ایستگاه استان بود.

وی بیان کرد: دمای فعلی شهرکرد  درجه سانتی گراد است که نسبت به روز  گذشته تغییر چندانی نداشته و رطوبت امروز صبح شهرکرد نیز ۸۱ درصد گزارش شده است.

انتهای پیام/م