با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه؛

تکریم و معارفه مسئولان و فرماندهان در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام

آیین تودیع و معارفه جانشین فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری و فرمانده تیپ ۴۴ قمربنی هاشم (ع) استان برگزار شد.

پایگاه خبری وردنجان نیوز –  آیین تکریم و معارفه فرمانده تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام و جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با حضور سردار پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، با اشاره به رشادت های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری  در قالب تیپ همیشه پیروز ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام در هشت سال دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس، کارنامه این یگان در عرصه های مختلف دفاع از امنیت کشور در مرزهای شمالغرب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور را مایه افتخار دانست.

سردار پاکپور افزود: تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام یکی از یگان های به نامِ سپاه در دوران دفاع مقدس بود و بارها از فرماندهان وقت شنیده ام که در عملیات های بزرگ، سردار خرازی و دیگران در لشگر ۱۴ امام حسین علیه السلام و  سردار کاظمی در لشگر زرهی ۸نجف اشرف تلاش می کردند تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام در جناح آنها قرار بگیرد، یعنی اطمینانی که فرماندهان از شجاعت و رشادت رزمندگان این تیپ داشتند افتخاری برای شما و عزیزان پیشکسوت استان چهارمحال و بختیاری است.

وی، در ادامه با یادآوری رشادت های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری در قالب تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام، اظهار کرد: ایجاد امنیت پایدار و به موازات آن ایجاد زیرساخت های لازم ، بومی سازی امنیت با سازماندهی نیروهای محلی، رفع خلاء های مرزی و کمک به مرزنشینان و رفع محرومیت از مناطق مرزی، پنج موضوع و محور اساسی برای یگان های نیروی زمینی سپاه در انجام مأموریت های محوله است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تصریح کرد: با توجه به حضور مقتدرانه و قدرتمند مرزبانان سپاه و نیروی انتظامی، امنیت در مناطق مرزی برقرار است و دشمنان هم پیام اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را دریافت کرده اند.

این مقام ارشد نظامی، با اشاره به اقتدار موشکی و پهپادی نیروهای مسلح کشور، تأکید کرد: دشمنان به قدرت نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتراف می کنند و مکنزی می گوید زمانی ما برتری هوایی داشتیم ولی الان نمی توانیم با قاطعیت بگوییم برتری هوایی داریم.

وی، خاطرنشان کرد: موضوعی که ما تأکید داریم این است که ما هر روز باید نسبت به روز قبل قدرتمندتر شویم و قدرت فقط به تجهیزات نیست. موشکی ، زیردریایی، زرهی، پهپاد و … باید کار خود را انجام دهند؛ اما ابزار تنها کارآیی ندارد و آنچه به ابزار ماهیت و کیفیت و اثرگذاری بیشتر می دهد، آمادگی معنوی نیروی انسانی و رزمندگان است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  افزود: در کنار اقتدار نیروهای مسلح، یک وظیفه مهم بر دوش دولتمردان است، که آن هم خدمت به مردم و رفع مشکلات آنهاست و بحمدالله دولتمردان برای کمک  و خدمت به به مردم در حال برنامه ریزی هستند.

وی، تقویت تفکر معنوی دوران دفاع مقدس در رزمندگان جوان را مورد تأکید قرار داد و گفت: آموزش، آمادگی رزمی و آمادگی معنوی مکمل هم هستند و برای مقابله با دشمن راهی جز قدرتمند شدن وجود ندارد.

در ابتدای این مراسم سردا علی محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با خیرمقدم به حاضران، گوشه ای از رشادت های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس، تأمین امنیت پایدار در مرزهای شمالغرب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور را بیان کرد و گفت: از افتخارات رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری، ولایتمداری است که مقام معظم رهبری هم توجه خاصی به آنها دارند و در دوران دفاع مقدس هم ۲۴ ساعت کامل در جمع این رزمندگان حضور یافتند.

سردار اکبری، پیام مقام معظم رهبری به رزمندگان تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام در دوران مرزبانی از مرزهای شمالغرب کشور و ارتفاعات جاسوسان را یادآوری کرد و افزود: ۱۴ شهید مدافع حرم و اینکه اولین شهید بسیجی مدافع حرم، اولین شهید جامعه پزشکی مدافع حرم و اولین شهید مهندسی مدافع حرم متعلق به استان چهارمحال و بختیاری می باشد، مایه افتخار است.

وی در ادامه گفت: سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و رده های تحت امر شامل؛ نواحی مقاومت بسیج، گردان های امام حسین علیه السلام و بیت المقدس و الزهرا سلام الله علیها، با آمادگی رزم بسیار بالا برای حضور در عرصه ها و مکان های مختلف که مورد نیاز سلسله مراتب فرماندهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، آماده ایفای نقش هستند.

گفتنی است: در این مراسم با حضور سردار پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از زحمات سرهنگ پاسدار مهران مرادی در مسئولیت جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری تقدیر و سردار علی افضلی بعنوان جانشین فرماندهی سپاه استان و همچنین سردار حمید محمدی بعنوان فرماندهی جدید تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام معرفی شدند.

 

انتهای پیام/م