حمید صالحی گفت:

جان باختن سه صنعتگر هفشجانی در حادثه آتش سوزی

رئیس شورای اسلامی شهر هفشجان گفت: سه صنعتگر از اهالی این شهر در حادثه آتش سوزی واحد پتروشیمی شهرستان بوئین زهرا، جان خود را از دست دادند.

پایگاه خبری وردنجان نیوز – حمید صالحی گفت: این حادثه صبح دیروز ۲۳ دی ماه در واحد پتروشیمی، تصفیه روغن و هیدروکربن ناحیه صنعتی چرم‌سازی شهرستان بوئین زهرا رخ داد و  آتش گسترده بعد از گذشت ۱۱ ساعت با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار شد.

علت این حادثه، بی احتیاطی در حین کار بوده و بر اثر آتش سوزی، چهار خودرو از بین رفته، یک نفر مصدوم شده است و سه نفر از کارگران که اهل شهر هفشجان بودند جان خود را از دست دادند.

در راه اعتلای صنعت ایران تعدادی زیادی از صنعتگران هفشجان جان خویش را از دست داده‌اند که می‌توان شهدای حوادث تروریستی دیاله عراق در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ خورشیدی را مهم‌ترین آن‌ها دانست؛ که در مجموع ۱۸ تن از مهندسین و تکنسین‌های ایرانی جان خود را از دست دادند و هشت تن آن‌ها اهل شهر هفشجان بودند.

شهری با ۲۵ هزار نفر جمعیت که حدود هفت هزار نفر از آنان جوشکار با آوازه هستند که مهارت و تخصصشان مرز‌های داخلی ایران را درنوردیده و تا نقطه ثقل علمی جوش دنیا رسیده است؛ به طوری که در کتاب‌ها و در رسانه‌های مکتوب فنی تخصصی و معتبر شرکت‌های بین المللی از این شهر به عنوان منبع نیرو‌های انسانی زبده، فنی، موثر و با تجربه نام برده شده است.

شهر هفشجان در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری به عنوان مهد جوش ایران واقع شده است.

انتهای پیام/م