استاندار چهارمحال و بختیاری:

جزئیات محدودیت‌های کرونایی در چهارمحال و بختیاری برای ایام نوروز

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی مراکز تفریحی، گردشگری و اقامتی دولتی استان در این ایام تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز؛ استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تمام مراکز اقامتی و تفریحی تحت اختیار دستگاه‌های دولتی استان تا ۱۷ فروردین‌ماه تعطیل است و هیچ گونه خدماتی در مراکز تفریحی و توریستی عمومی به مسافران و گردشگران در ایام نوروز ارائه نمی‌شود، این محدودیت‌ها در شهرستان‌های سامان، فارسان و کوهرنگ جدی‌تر از سایر نقاط استان است.

اقبال عباسی ۲۵ اسفندماه در ستاد مقابله با بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی رتبه سوم کشور را بعد از استان هرمزگان و البرز به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: این مسئله نشان‌دهنده فرهنگ بالا و قانونمداری مردم این استان است، اما نباید نسبت به این بیماری بی‌توجهی صورت بگیرد، زیرا هم‌چنان در معرض خطر هستیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان حدود ۹۰ درصد ارزیابی شده است، گفت: مجاورت با استان‌های پرخطر از نظر شیوع ویروس کرونا از جمله خوزستان موجب نگرانی برای آغاز موج چهارم کرونا در این استان است، کمبود نیرو و تخت بیمارستانی این نگرانی را برای مواجهه با پیک جدید کرونا تشدید می‌کند.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری جزو استان‌های گردشگرپذیر در کشور است، بیان کرد: اگر اقدامات پیشگیرانه در ایام منتهی به سال نو و تعطیلات نوروز در اولویت قرار نگیرد، امکان دارد وضعیت شیوع بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری پس از تعطیلات نوروز به وضعیت نگران‌کننده‌ای تبدیل شود، در صورت بروز موج چهارم کرونا مدیریت این بیماری دشوار خواهد شد.

عباسی با اشاره به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای ایام نوروز در چهارمحال و بختیاری در خصوص پذیرش مسافر، گفت: تمام مراکز اقامتی و تفریحی تحت اختیار دستگاه‌های دولتی تا ۱۷ فروردین‌ماه تعطیل است و هیچ گونه خدماتی در مراکز تفریحی و توریستی عمومی به مسافران و گردشگران در ایام نوروز ارائه نمی‌شود، این محدودیت‌ها در شهرستان‌های سامان، فارسان و کوهرنگ جدی‌تر از سایر نقاط استان است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص اجاره منازل مسکونی به مسافران، توضیح داد: اجاره منزل شخصی به گردشگران و مسافران به‌ویژه به مسافران کانون‌های خطر کرونا از جمله خوزستان ممنوع است و با افرادی که اقدام به این کار می‌کنند به‌شدت برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی نظارت‌ها باید تشدید شود، یادآور شد: می‌توان از احکام صادره توسط دادستان‌ها در اعمال محدودیت‌ باتوجه به شرایط شهرستان‌ها استفاده کرد.

عباسی در پایان تصریح کرد: از ستاد ملی کرونا درخواست می‌شود برای اعمال محدودیت در استان‌های در معرض خطر از جمله چهارمحال و بختیاری رنگ‌بندی‌های ستاد کرونا را برای اعمال محدودیت لحاظ نکنند، بلکه اجازه دهند محدودیت‌ها به فراخور شهرستان‌ها و استان‌ها انجام شود.

انتهای پیام/م