نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،

راهپیمایی روز قدس به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی‌شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره نحوه برگزاری راهپیمایی روز قدس توضیح داد.

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی پایگاه خبریوردنجان نیوز،  نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست هم‌اندیشی راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: روز جهانی قدس میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) بوده که برگرفته از دین اسلام و انقلاب اسلامی است و این روز محور وحدت آزادی‌خواهان جهان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین است.

وی افزود: در این چهل سال بزرگداشت روز قدس همواره مورد تاکید بزرگان نظام بوده و هست، اما سال گذشته و امسال این مراسم تحت تأثیر بیماری کرونا بوده و این مراسم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جهانیان و مردم فلسطین از ایران به عنوان پرچمدار حمایت از قدس انتظار خاصی دارند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: حضور ایران در منطقه علاوه بر دفاع از مظلومان، پشتوانه‌ای برای دفاع از امنیت ملی کشور است و رژیم صهیونیستی در ترور شهید سردار سلیمانی، شهید فخری‌زاده و دو نوبت اقدام خرابکارانه در نطنز داشته و نشان داد که در کنار حمایت از مردم مظلوم فلسطین، باید با این رژیم جعلی نیز مقابله کرد. ان‌شاءالله نابودی رژیم صهیونیستی و تشکیل حکومتی در فلسطین با حضور همه فلسطینیان و برگزاری همه‌پرسی محقق خواهد شد.

لطفی بیان داشت: ما باید رسالت دینی و انقلابی خود در بزرگداشت روز قدس را انجام داده و سلامت مردم عزیزمان را هم در نظر بگیریم، چون این‌روز‌ها بیش از ۴۰۰ نفر در کشور به دلیل ابتلا به این بیمای فوت جان می‌سپارند.

وی افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا علیرغم سنوات قبل، همراهی خوبی با ما انجام داد و قرار بود برای روز قدس با توجه به تجربه موفق ۲۲ بهمن ۹۹ راهپیمایی خودرویی داشته باشیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: اگرچه موضوع فلسطین و استکبارستیزی موضوعی حیاتی است، اما با توجه به موج اخیر کرونا که پیش‌بینی می‌شود تشدید نیز بشود، اعلام می‌کنیم تا این لحظه هیچ تصمیمی مبنی بر راهپیمایی وجود ندارد. با توجه به اینکه نگرانی عادی‌انگاریِ شرایط کرونایی وجود دارد، راهپیمایی خودرویی در روز قدس نخواهیم داشت و این تصمیم تا این لحظه اخذ شده است؛ البته سایر برنامه‌های روز قدس، به غیر از راهپیمایی به قوت خود باقی خواهد بود.

انتهای پیام/