در صورت تایید شورای نگهبان

ساعت رسمی کشور سال آینده تغییر نمی‌کند

نمایندگان مجلس با ۱۵۵ رای موافق در مقابل ۷۰ رای مخالف، با کلیات طرح لغو قانون تغییر ساعت رسمی کشور موافقت کردند.

پایگاه خبری وردنجان نیوزچنانچه شورای نگهبان تصمیم مجلس را تایید کند، قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶/۵/۳۱ مجلس شورای اسلامی بی‌اعتبار می‌گردد.

طبق این قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور به حال سابق برگردانده می‌شود.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس و از طراحان اصلی این طرح معتقد است عقب و جلو کشیدن ساعت رسمی کشور هیچگونه خاصیت اقتصادی ندارد و منجر به بی‌نظمی اجتماعی می‌شود.

مجید انصاری، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس نیز می‌گوید: با فرض اینکه تغییر ساعت رسمی کشور به لحاظ انرژی صرفه اقتصادی داشته باشد، دولت می‌تواند در نواحی مختلف و بر اساس اقلیم آب و هوایی به کارکنان دستگاه‌ها ابلاغ کند که یک ساعت دیرتر یا زودتر در محل کار حاضر شوند.

نمایندگان موافقِ طرح لغو قانون تغییر ساعت، بی‌تأثیر بودن تغییر ساعت‌ها در صرفه‌جویی اقتصادی و اختلال در ساعت بیولوژیک را از دلایل موافقت خود بیان کرده‌اند.

در طرح لغو قانون تغییر ساعت رسمی کشور به دولت اختیار داده شده ساعت شروع به کار سازمان‌ها، ادارات و مراکز تابعه را متناسب با ماه‌های گرم سال نواحی مختلف کشور از اول خرداد تا پایان شهریور حداکثر یک ساعت زودتر تعیین کنند.

 

انتهای پیام/ر

عضویت در پیام رسانهای موبایلی پایگاه خبری وردنجان نیوز