در پایان معاملات امروز؛

شاخص بورس ۳۶ هزار واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ با رشد ۳۶ هزار و ۳۰۵ واحدی، به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۱۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری وردنجان نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۸۳۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۶۲میلیارد تومان در بیش از ۸۱۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۶هزار و ۳۰۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۹۰هزار و ۵۲۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های فولاد خراسان، گروه دارویی برکت و تولیدی فولاد سپید فراب یزد با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۴۵۵واحد، کل (هم‌وزن) ۳۰۸۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۰۱۳واحد، آزاد شناور ۳۸۴۷۸واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۳۰۴۳۴ و ۶۰۰۹۸ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۸۴میلیون ورقه به‌ارزش ۱۵هزار و ۴۸۳میلیارد تومان در ۳۱۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۵۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸۲۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پتروشیمی مارون و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه تجارت نو، صنایع ماشین‌های اداری ایران و بیمه دی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند

انتهای پیام/م