رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:

شهرستان بروجن در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از نارنجی شدن وضعیت شهرستان بروجن خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وردنجان نیوز ؛با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری، در روز گذشته شهرستان بروجن از وضعیت زرد خارج شد و در وضعیت نارنجی قرار گرفت که با این حساب ۲ شهرستان استان در وضعیت نارنجی قرار دارند و مشمول اعمال محدودیت‌های سختگیرانه طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا می‌شوند.

گفتنی است در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ شهرستان سامان به دلیل ورود مسافر و ساده‌انگاری مردم در وضعیت نارنجی قرار گرفته بود که منع تردد خودروهای دارای پلاک غیربومی و تعطیلی کامل مراکز گردشگری و … کماکان در آن اعمال می‌شود.

تمام مسافرانی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده‌اند، ۷۲ ساعت فرصت دارند، به مبدأ خود بازگردند در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

شایان ذکر است در حال حاضر ۲۵ شهرستان دارای وضعیت قرمز و ۵۶ شهر دارای وضعیت نارنجی در کل کشور وجود دارد که ۲ شهر نارنجی آن مربوط به چهارمحال و بختیاری است و بنابر اعلام کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، تمام مسافرانی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده‌اند، ۷۲ ساعت فرصت خواهند داشت، به مبدأ خود بازگردند در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

 

هر خودروی غیربومی که در شهرهای نارنجی تردد داشته باشد در هر ۲۴ ساعت یک بار جریمه می‌شود

لازم به ذکر است هر خودروی غیربومی که در شهرهای قرمز و نارنجی تردد داشته باشد در هر ۲۴ ساعت یک بار جریمه می‌شود  و همچنین تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا سه بامداد، در تمام شهرهای قرمز،‌ نارنجی، زرد و آبی ممنوع بوده و مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خواهد بود.

به گفته مسئولان علوم‌پزشکی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری روند چشمگیری داشته و احتمال دارد در صورت عدم رعایت صد درصدی پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم روزهای آینده با افزایش مرگ‌ومیر ناشی از کرونا و روزهایی بدتر از آبان ۹۹ مواجه شویم.

 

بروز علایم خطر شیوع گسترده ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری

مجید شیرانی  روز گذشته در جمع خبرنگاران این استان با اشاره به بروز علایم خطر شیوع گسترده ویروس کرونا در استان که نتیجه عادی‌انگاری و ساده‌انگاری مردم است، گفت: برخی از مردم طوری رفتار می‌کنند که انگار بیماری وجود ندارد که همه این رفتارها می‌تواند عواقب وحشتناکی در پی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد اظهار داشت: علی‌رغم توصیه و تذکرات مکرر، از جانب برخی مردم پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود و برخی منتظر هستند خود و اطرافیانشان گرفتار و بعد متوجه وخامت اوضاع شوند.

وی با اشاره به افزایش چند برابری بیماران سرپایی طی دو سه روز گذشته و به دنبال آن بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا در مراکز درمانی استان تصریح کرد: مواردی از شیوع ویروس کرونا در برخی روستاهای استان را در روزهای گذشته شاهد بودیم به طوری که در یکی از روستاهای شهرستان لردگان به واسطه برگزاری مراسم  ۵۰ درصد از حاضرین به ویروس کرونا مبتلا شدند.

 

مراجعه ۶۲۶بیمار با علائم مشکوک به بیماری کرونا به مراکز در درمانی چهارمحال و بختیاری طی ۲۴ ساعت گذشته

لازم به ذکر است طی ۲۴ ساعت گذشته در چهارمحال و بختیاری تعداد۶۲۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز در درمانی چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند که ۴۶ نفر آن‌ها بستری شدند.

هم‌اکنون ۱۶۴ بیمار مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶ نفر آن‌ها بدحال بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/م