وردنجان نیوز گزارش میدهد؛

شهروردنجان عزادار حضرت زهرا (س) شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شهروردنجان غرق در عزا و ماتم شد.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز،  امروز شنبه ۱۳ جمادی الاول ۱۴۴۳ هجری قمری برابر با ۲۷ آذر ۱۴۰۰ هجری شمسی، به روایتی همزمان با سالروز شهادت جانسوز و مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، شهر وردنجان غرق در عزا و ماتم شد.

مردم شهر وردنجان همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت سراسر حزن و اندوه حضرت فاطمه زهرا (س) با برپایی آیین‌ها و مجالس روضه خوانی، سینه زنی و زنجیرزنی با حضور سخنرانان و مداحان اهل بیت (ع) و اقشار جامعه به عزاداری و سوگواری می‌پردازند.

سیاه پوش کردن مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و خیابان ها، معابر و سر درب منازل، اجرای تعزیه، از برنامه‌های این ایام در استان به شمار می‌رود.

آیین‌های عزاداری و بزرگداشت ایام فاطمیه از  روز گذشته در نقاط مختلف شهر وردنجان در حال برگزاری است.

گفتنی است: در مورد تاریخ شهادت جانگداز حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) چند روایت وجود دارد که بنا بر روایتی ۷۵ روز پس از رحلت پدر گرامیشان حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در ۱۳ جمادی الاولی (که نظر اهل سنت نیز بر همین تاریخ است) و به روایت مشهورتری ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) مطابق با روز سه شنبه سوم جمادی الثانی در سال یازدهم هجری، در حالی که ۱۸ سال بیشتر از عمر مبارکشان نمی‌گذشت، است.

انتهای پیام /م