در رنگ‌بندی وضعیت کرونایی:

شهرکرد قرمز شد/ فعالیت گروه‌های شغلی در شهرستان‌های استان چگونه است؟

با پیشروی موج چهارم شیوع ویروس کرونا، امروز وضعیت شهرستان شهرکرد در چهارمحال و بختیاری قرمز شد که بر این اساس فعالیت آموزشی و گروه‌های شغلی تغییر پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، با پیشروی موج چهارم شیوع ویروس کرونا، امروز مورخ شانزدهم فروردین‌ماه شهرستان شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری از وضعیت نارنجی خارج شد و به دلیل افزایش آمار مبتلایان بستری در وضعیت قرمز قرار گرفت، همچنین شهرستان لردگان نیز از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی تغییر کرد.

گفتنی است در حال حاضر ۲ شهرستان شهرکرد و بروجن در وضعیت قرمز، پنج شهرستان بن، سامان، فارسان، کیار و لردگان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان اردل، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

شایان ذکر است با قرارگیری ۴۲ شهرستان در وضعیت قرمز تعداد کل شهرستان‌های قرمز کشور به ۸۸ و با نارنجی شدن ۵۴ شهرستان تعداد کل شهرستان‌های نارنجی کشور به ۱۳۹ شهرستان افزایش یافته است.

فعالیت گروه‌های شغلی در ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری چگونه است؟

طبق رنگ‌بندی ابلاغ شده فعالیت گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرستان‌های قرمز شامل شهرکرد و بروجن، فعالیت گروه‌های شغلی۳ و ۴ در شهرستان‌های نارنجی شامل فارسان، سامان، بن، لردگان و کیار و همچنین فعالیت گروه شغلی ۴ در شهرستان‌های زرد شامل کوهرنگ، اردل و خانمیرزا ممنوع است.

همچنین فعالیت آموزش حضوری مدارس در مناطق قرمز و نارنجی به طور کامل لغو بوده و برگزاری مراسم‌های مذهبی و فرهنگی ماه مبارک رمضان در شهرستان‌های قرمز و نارنجی ممنوع و در سایر شهرستان‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری دارد.

 

روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد به آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان افزوده می‌شود

گفتنی است مجید شیرانی روز گذشته در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری گفت: روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد به آمار بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در استان افزوده می‌شود.

 در صورت ادامه همین روند به زودی ظرفیت تخت‌های بیمارستانی که برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده تکمیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد هشدار داد: در صورت ادامه همین روند به زودی ظرفیت تخت‌های بیمارستانی که برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده تکمیل و ناچار باید از ظرفیت سایر بخش‌ها استفاده شود.

وی اظهار داشت: بیشتر مبتلایان بستری و مراجعین سرپایی فعلی نتیجه تراکم‌های قبل از عید نوروز است و باید به این آمار در آینده نزدیک تعداد کسانی که در دید و بازدیدها گرفتار شده‌اند اضافه شود.

شیرانی تاکید کرد: بدتر از این موج، چرخش بیماری در بین کسانی است که به مسافرت رفته و در بازگشت ویروس را به همراه خود آورده و به اطرافیان، خانواده و در محیط‌های کاری به دیگران منتقل می‌کنند.

 

لازم به ذکر است طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۴۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۸۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند.

هم‌اکنون ۲۶۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان بوده که از این تعداد ۱۹۹ نفر مثبت قطعی می‌باشند که ۲۷ نفرشان با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت هستند.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری تاکنون ۸۴ هزار و ۳۹۸ نمونه‌گیری انجام و ابتلای ۲۸هزار و ۵۰۵ نفر به کرونا قطعی تایید شده است.

انتهای پیام/م