در چهارمحال و بختیاری؛

طی شبانه روز گذشته یک نفر قربانی کرونا شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری گزارش شد.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در تشریح آمار جدید بیماری کرونا در چهارمین روز از آذر ماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۳ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۴۸ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

او افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۵۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۴ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

جزایری ادامه داد: هم اکنون ۱۳۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۰۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به یک هزار و ۷۲۴ نفر رسید.

به گفته جزایری؛ هم اکنون ۱۵بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

گفتنی است: در حال حاضر به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های بروجن، شهرکرد، فارسان و لردگان نارنجی و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، کیار، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام/م