وردنجان نیوزگزارش میدهد؛

عدم کمبود مرغ در شهرکرد/ آیا آشفتگی بازار مرغ چهارمحال و بختیاری حل شد؟

پس از آشفتگی بازار مرغ در شهرهای استان چهارمحال و بختیاری، اکنون مسئولان شهرستانی و استانی اعلام کردند که هیچ‌گونه کمبودی در بازار وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وردنجان نیوز، در روزهای پایانی سال گذشته و ابتدای سال جدید صفوف طولانی برای خرید مرغ در شهرهای مختلف استان چهارمحال و بختیاری به چشم می‌خورد به طوری‌که در شهرکرد تا پایان شب اولین روز سال هیچ مرغی در هیچ‌یک از فروشگاه‌ها یافت نمی‌شد.

کمبود مرغ دلایل متعددی از جمله معضل همیشگی “نهاده‌های دامی” و یا عدم توازن قیمت گوشت مرغ در بین استان‌های همجوار با استان چهارمحال و بختیاری دارد، کمبودی که باعث آشفتگی بازار مرغ در ایام عید در شهرهای مختلف استان شد و داد مردم در آمد.

 قیمت مرغ پایین است؛ کمبودی وجود ندارد 

عبدالله باقری، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی شهرستان شهرکرد در این‌باره در گفت‌وگو با خخبرنگار تسنیم در شهرکرد بیان داشت: دیروز ۷ تن مرغ با قیمت ۲۵ هزار تومان در شهرکرد توزیع شد، دومین روز فروردین نیز ۵ تن مرغ گرم توزیع شده بود.

وی با اشاره به اینکه در سایر شهرها و استان‌ها مرغ با قیمت‌های بالاتر از قبیل ۳۲، ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد، عنوان کرد: شهرکرد تنها شهر کشور است که مرغ گرم در آن با قیمت هر کیلو ۲۵ هزار تومان توزیع می‌شود و هیچ‌گونه کمبود مرغی نداریم.

جهانبخش مرادی، سرپرست معاونت بازرگانی صمت چهارمحال و بختیاری نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، با اشاره به وضعیت توزیع مرغ گرم، اظهار داشت: امروز مرغ در استان کشتار و به میزان ۶۰ تن در بازار توزیع و مردم می‌توانند آن را به قیمت ۲۵ هزار تومان تهیه کنند.

مرادی با اشاره به اینکه دیروز حدود ۲۰ تن مرغ گرم و مقداری مرغ منجمد به بازار عرضه شد، اضافه کرد: در روزهای پایانی سال به ویژه بیست‌وهشتم‌ و بیست‌ونهم اسفندماه ۴۲۰ تن مرغ گرم و حدود ۱۰۰ تن مرغ منجمد در استان توزیع شد.

وی تشریح کرد: مصرف روزانه مردم استان حدود۸۰ تن است اما در روزهای پایانی سال بیشتر از نیاز روزانه خریداری می‌کنند که منجر به کمبودهای نسبی در برخی شهرها می‌شود اما در حال حاضر هیچ‌گونه کمبودی در تامین و توزیع مرغ گرم در استان وجود ندارد.

الله‌کرم نصیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری هم روز گذشته در بازدید از یکی از کشتارگاه‌های استان با بیان اینکه در زمینه تامین گوشت مرغ در استان مشکلی وجود ندارد، گفته بود: ۳۰۰ هزار قطعه مرغ آماده کشتار است و ۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه برای شب عید ۶۰۰ تن گوشت مرغ در استان توزیع شد، افزود: ۷۰ تن قطعه مرغ آماده کشتار است که مازاد بر نیاز استان خواهد بود و ابتدا باید نیاز استان تامین و  در صورت مازاد به استان همجوار اختصاص یابد که در صورت تخطی از این مصوبه با متخلفان برخورد می‌شود.

انتهای پیام/م