راستینه نماینده مردم شهرکرد:

غبار محرومیت از چهره چهارمحال و بختیاری پاک می‌شود

نمایندگان مجلس امسال ۶ هزار میلیارد ریال به محرومیت‌زدایی از استان چهارمحال و بختیاری اختصاص دادند.

به گزارش گروه استان های بپایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، راستینه نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: در تبصره ۱۴ بودجه امسال، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی پیش بینی شد که سهم استان چهارمحال و بختیاری قریب به ۶۰۰ میلیارد تومان از این محل بود.

او افزود: با توجه به سفر ریاست مجلس شورای اسلامی، خوشبختانه از محل سفر استانی ایشان قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌ها و زیر ساخت‌های استان، اعتبار پیش بینی شد.

راستینه اضافه کرد: در بحث محرومیت‌زدایی، اصلاح نظام پرداخت‌ها و کاهش فاصله طبقاتی مد نظر قرار گرفت و برای اولین بار بخش زیادی از دیون دولت به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی در بند (و) تبصره ۲ حاصل شد.

او ادامه داد: ۸۹ هزار میلیارد تومان برای صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی پیش بینی شد به گونه‌ای که سال آینده بازنشستگان تامین اجتماعی از شرایط بهتری در دریافت حقوق برخوردار می‌شوند.

راستینه افزود: تلاش شد به غیر از آن ۸ میلیارد دلاری که برای بحث کالا‌های اساسی و تجهیزات پزشکی به صورت یارانه ترجیحی قرار داده شده است، مابقی آن براساس قیمت ارز محاسباتی مشخص شود تا براساس رانت‌هایی که در قالب نرخ‌های ترجیحی ارز شکل می‌گیرد دچار آسیب در اعتبارات و بودجه سال آینده نباشیم.

او با اشاره به متناسب سازی و همسان سازی بازنشستگان، گفت: تلاش شد لایحه را به نفع مردم با اصلاح نظام مالیاتی تغییر دهیم به گونه‌ای که مالیات اصناف ۳۰ درصد و مالیات بخش تولید ۲۰ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/م