معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد؛

مراجعه ۱۲۰ بیمار به مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری مراجعه داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی، سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۲۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

در شبانه روز گذشته، نتیجه تست ۱۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و پنج نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد

هم اکنون ۵۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۹ نفر مثبت قطعی و بقیه در انتظار پاسخ نتایج آزمایش‌ها برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به یک هزار و ۷۵۹ نفر رسید.

در حال حاضر هفت بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت رنگ بندی زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی قرار دارند.

انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

انتهای پیام/م