رئیس مرکز بهداشت استان گفت:

مراجعه ۸۶ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در شبانه روز گذشته ۸۶ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز – سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در تشریح آمار جدید بیماری کرونا در هجدهمین روز از دی ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۲۶ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۳ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

هم اکنون ۵۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان یک هزار و ۷۵۹ نفر می‌باشد.

هم اکنون ۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

در حال حاضر به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

هم اینک انجام واکسیناسیون و رعایت موازین بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت.

وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار شکننده است و هرگونه واکسن هراسی و عادی انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا می‌شود.

با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضا‌ها و منازل از ضروریات است.

با تزریق واکسن در مقابل ویروس منحوس کرونا از سلامت خود و عزیزانمان محافظت کنیم.

با پیوستن به جمعیت دریافت کننده واکسن و رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا در کشور عزیزان کادر درمان را یاری نمائیم.

یکی از ساده ترین، عملی‌ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر‌ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می‌شود.

انتهای پیام/م