معلمان پرچمداران طریق روشنگری و پیامبران علم و دانش‌اند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان در پیامی مشترک روز معلم را تبریک گفتند.

به گزارش گروه استان های پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد؛ اقبال عباسی استاندار و فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش استان در پیام مشترکی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری، ۱۲ اردیبهشت روز معلم را تبریک گفتند.

متن پیام به شرح زیر است:

«خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می‌برد و بر کسانی که بهره‌ای از علم دارند درجات بزرگی می‌بخشد. (مجادله/۱۱)

معلمان پرچمداران طریق روشنگری و پیامبران علم و دانش‌اند که با معجزه خود رویش نهال علم و اندیشه در باور انسان‌ها را رقم می‌زنند. تعلیم و تربیت مشق همۀ انبیاست؛ از اینرو اشتغال به معلمی عالی‌ترین مسیر برای تمسک به اولیای خداوند است.

۱۲ اردیبهشت روز تجلیل از ایثارگران دانش‌گستری است که همواره با شمع وجود خویش راه بینش و دانش را روشن نگاه داشته و سرمایه‌های عظیم انسانی را بسوی تعالی بشریت رهنمون گشته‌اند.

معلمان ایثارگر در سالی که گذشت در کارزاری شبانه‌روزی برای دسترسی همه کودکان به آموزش و پرورش پیش از آن که در پی چشم‌انداز عادی شدن اوضاع باشند، مجاهدانه کوشیدند و نشان دادند هر کجا این نظام مقدس و مردم به مجاهدت نیاز دارند و فدایی و مدافع می‌خواهند، معلمان در کنار مردم و در خط مقدم حضور دارند. آری، بزرگوارانه رنج دوران را به جان خریدند و همانگونه که کادر درمانی کشور حماسه ساز شدند؛ معلمان نیز جایگاه رفیع تعلیم و تربیت را بر قله‌های افتخار نشاندند.

در وضعیت فوق‌العاده و نگران کننده‌ای که بواسطه شیوع بیماری کرونا بوجود آمد، گروهی از معلمان در بستر بیماری تصاویری افتخار آمیز و غرور آفرین از عشق و ایثار آفریدند و برخی از ایشان فرشته وار عروج کردند و در این مسیر پر افتخار جان سپردند.

ایثار و از خودگذشتگی معلمان و بکارگیری ابتکارات فردی و همراهی خالصانه و بی‌نظیر خانواده‌های ایشان در این مسیر پر فراز و نشیب، تجربه زائدالوصفی از درهم آمیختگی محیط کار و فضای خانه را در خاطره‌ها ماندگار ساخت و مبارزان جبهه‌های نبرد دانایی علیه جهل را پشت‌گرم و استوار ساخت تا آموزش فرزندان این مرز و بوم هیچگاه به تعطیلی نینجامد.

معلمان عزیز اکنون در آستانه ایام گرامیداشت مقام معلم، یاد و خاطره همه‌ی معلمان بزرگ، خاصه علامه شهید مرتضی مطهری، طلایه‌داران فقید جبهه تعلیم و تربیت و بیش از چهل هزار معلم و دانش آموز شهید راه حق و حقیقت را گرامی داشته، همت بلندتان را در گذر پر افتخار از سختی‌ها ستوده و به پاس این مجاهدت‌های عاشقانه و تلاش‌های متعهدانه، در برابر روح بلندتان سر تعظیم فرود آورده و روز بزرگ معلم را محضر شما معلمان و فرهنگیان عزیز استان چهارمحال و بختیاری و پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم.

وجودتان از آفات دهر ایمن و توفیق قرین راهتان باد.»

انتهای پیام/ع