سید راشد جزایری گفت:

ناکامی کرونا از گرفتن قربانی در چهارمحال و بختیاری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در چهارمحال و بختیاری گزارش نشد.

پایگاه خبری وردنجان نیوز – سید راشد جزایری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۴ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی، سرپایی و بیمارستانی چهارمحال و بختیاری مراجعه داشته اند که از این تعداد ۱۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

در شبانه روز گذشته، نتیجه تست ۴۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و دو نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

هم اکنون ۳۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۰ نفر مثبت قطعی و بقیه در انتظار پاسخ نتایج آزمایش‌ها برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در چهارمحال و بختیاری گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در استان یک هزار و ۷۶۴ نفر است.

در حال حاضر پنج بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت رنگ بندی زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی قرار دارند.

انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

انتهای پیام/م