سرپرست مرکز بهداشت استان گفت:

ناکامی کرونا از گرفتن قربانی در چهارمحال و بختیاری

طی ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است.

پایگاه خبری وردنجان نیوز – آقای درخشان مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی، سرپایی و بیمارستانی چهارمحال و بختیاری مراجعه داشته اند که از این تعداد ۵۳ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

در شبانه روز گذته، نتیجه تست ۱۶۶ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۶ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

هم اکنون ۲۲۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۸۰ نفر مثبت قطعی و بقیه در انتظار پاسخ نتایج آزمایش‌ها برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۷۷۴ نفر است.

هم اکنون ۲۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

درحال حاضر به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های شهرکرد، سامان، بن، بروجن، فارسان، اردل و کیار در وضعیت رنگ بندی قرمز و شهرستان‌های لردگان و کوهرنگ در وضعیت نارنجی و خانمیرزا در وضعیت زرد است.

انتهای پیام/م