وزیر بهداشت:

هفته‌ آتی نقشه کشور قرمزتر خواهد شد/ اجازه نمی‌دهیم هیچ بیماری پشت درب بیمارستان بماند

نمکی با اشاره به روند صعودی کرونا در سراسر کشور گفت: منحنی شیوع بیماری در همه کشور نگران کننده است و از هفته آینده نقشه قرمزتر می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی پایگاه خبری وردنجان نیوز، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست خبری مجازی برای اعلام آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور  با اشاره  به اینکه قبل از عید نوروز با روش‌های مختلف هشدار داده بودم، بیان کرد: برنامه ما این بود که از ۲۵ اسفند تا ۱۸ فروردین با اجرای طرح شهید سلیمانی شعله‌های کوچک را پیدا کنیم تا بهار آرام‌تری داشته باشیم.

او ادامه داد: این طرح زمانی محقق می‌شد که ما جمعیت سیال نداشته باشیم اما به دلایل مختلف، هشدار‌های ما مورد توجه قرار نگرفت و الآن پیدا کردن مقصر، مشکلی را حل نمی‌کند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه منحنی در همه کشور صعودی است و شمار بیماران سرپایی خیز شتابنده زیادی دارد، تصریح کرد: این منحنی نتیجه صف‌های مرغ و تردد‌ها و دیدوبازدیدهاست و هفته بعد باید منتظر دیدن نتیجه سفر‌ها باشیم.

به گفته نمکی شاید یکی از دلایل بی‌توجهی این است که کادر درمان با سکوت کامل با کرونا مقابله کردند و برخی گفتند اگر خیز چهارم هم بیاید، کادر درمان هستند، اما خیز چهارم با خیزهای قبلی متفاوت و بسیار خطرناکتر است و در هفته جاری و هفته بعد، نقشه کشور قرمزتر خواهد شد.

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور به ۵۸ درصد رسیده است

وزیر بهداشت تصریح کرد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور به ۵۸ درصد رسیده است  که با تعداد ابتلا‌ها ارتباط مستقیم دارد، در واقع وارد موج سهمگینی شده‌ایم که نسبت به موج‌های قبلی ما را گرفتارتر خواهد کرد.

نمکی گفت: بنای ما این نیست که به دلیل همکاری نکردن برخی‌ها، مردم را تنها بگذاریم؛ به مردم قول می‌دهم خودم و همکارانم با تمام توان به مردم خدمت کنیم.

او تاکید کرد: از همه همکارانم می‌خواهم با افرادی که شیوه‌نامه های بهداشتی را رعایت نکردند، با قاطعیت برخورد کنند و از مردم می‌خواهم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را با تمام توان رعایت کنند ضمن آنکه در صورت مشاهده هرگونه علائم، به مراکز ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته ما مشاهده کنند.

وزیر  بهداشت با تاکید بر اینکه همانند پیک‌های قبلی اجازه نخواهیم داد هیچ بیماری پشت درب بیمارستانی بماند، بیان کرد: از نیرو‌های مسلح، بخش خصوصی و هر دستگاهی که امکان کمک به ما دارند، تقاضا می‌کنم ما را تنها نگذارند و به ما کمک کنند.

انتهای پیام/م