مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت:

هوای چهارمحال و بختیاری در سیزده به‌در بارانی است

با ورود سامانه بارشی از روز پنج‌شنبه به استان رگبار باران و رعدو برق، وزش باد نسبتا شدید، وقوع تندبادهای لحظه ای و موقت و احتمال خیزش گرد و خاک به صورت محلی پیش‌بینی می‌شود و این سامانه بارشی تا پایان روز شنبه در استان پایدار است.

مهران چراغپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار وردنجان نیوز در شهرکرد گفت: با ورود سامانه بارشی از روز پنج‌شنبه به چهارمحال و بختیاری  رگبار باران و رعدو برق، وزش باد نسبتا شدید، وقوع تندبادهای لحظه‌ای و موقت و احتمال خیزش گرد و خاک به صورت محلی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این سامانه بارشی تا پایان روز شنبه در استان پایدار است، ادامه داد: تمام نقاط استان به ویژه نیمه شمالی و غربی تحت تأثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، احتمال اصابت صاعقه، شکسته‌ شدن درختان آسیب‌پذیر، احتمال خسارت به پوشش گلخانه‌ها، سقوط اجسام از ارتفاع در کارگاه‌های ساختمانی و آسیب به سقف‌های موقت دور از انتظار نیست.

چراغپور به مردم توصیه کرد: احتیاط در رانندگی، عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از صعود به ارتفاعات و توقف فعالیت‌های کوهنوردی، بازدید و اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، عدم سمپاشی باغات را مدنظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه از فردا احتمال نفوذ گرد و غبار و افزایش غلظت آلاینده‌ها در جو استان پیش‌بینی می‌شود، گفت: این پدیده سبب کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد و باید از ترددهای غیرضرور به ویژه برای سالمند و افراد آسیب‌پذیر جلوگیری شود.

انتهای پیام/م