مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی،

ورود چهارمحال و بختیاری به موج چهارم بیماری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: شمار مبتلایان به کرونا سرپایی و بستری در مراکز درمانی این استان افزایش یافته است.

به گزارش گروه استان های پایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، با ابراز نگرانی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا سرپایی و بستری در مراکز درمانی این استان، از ورود استان به خیز جدید و موج چهارم بیماری کرونا خبر داد.

او از ثبت رکورد تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا پس از چندین ماه در این استان خبر داد و افزود: به نظر می‌رسد این اتفاق در سایر نقاط کشور نیز در حال رخ دادن است.

شیرانی اضافه کرد: تنها طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۱ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۵۳ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

او افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۲۳ مراجعه کننده بیمارستانی با علائم بالینی مشکوک به بیماری کووید_۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی ادامه داد: هم اکنون ۱۴۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۰۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او با ابراز خرسندی از اینکه، طی شبانه روز گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید_۱۹ در استان گزارش نشده است، مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری را کماکان ۸۰۴ نفر اعلام کرد.

شیرانی گفت: هم اکنون ۱۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

انتهای پیام/م