معصومه نوروزی؛

پیش‌بینی هفته پر بارش در چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود از روز جمعه یک سامانه بارشی به صورت متناوب تا پایان هفته آینده موجب بارش باران در سطح استان شود که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهند بود.

به گزارش خبرنگار استانهای پایگاه خبری وردنجان نیوز : معصومه نوروزی درخصوص وضعیت جوی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود بعد از ظهر امروز پدیده افزایش ابر و وزش باد در سطح استان وجود داشته باشد همچنین در بخش‌هایی از استان گرد و غبار انتقالی و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به گذرا بودن موجی که از بعد از ظهر امروز وارد استان می‌شود، افزود: براثر فعالیت این موج تا ساعات اولیه صبح چهارشنبه شاهد بارش‌های رگباری در غالب مناطق استان خواهیم بود همچنین در ارتفاعات و گردنه‌های استان انتظار بارش برف وجود دارد، پدیده مه و کاهش دید نیز رخدادی است که پیش‌بینی می‌شود از نیمه شب سه‌شنبه تا ساعات اولیه صبح چهارشنبه در بخش‌هایی از استان وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود در روز چهارشنبه نیز شاهد وقوع بارش‌های پراکنده در بخش‌های جنوبی چهارمحال و بختیاری باشیم اما در روز پنج‌شنبه پدیده خاصی در سطح استان پیش‌بینی نمی‌شود.

نوروزی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود از روز جمعه یک سامانه بارشی به صورت متناوب تا پایان هفته آینده موجب بارش باران در سطح چهارمحال و بختیاری شود که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهند بود بنابراین به کشاورزان و مخصوصا افرادی که محصول سیب‌زمینی و چغندر کشت کرده و درحال برداشت هستند توصیه می‌شود نسبت به برداشت محصولات خود اقدام کنند.

معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: درحال حاضر وقوع نوسان قابل ملاحظه در دمای استان طی روزهای آتی پیش‌بینی نمی‌شود، طی ۲۴ ساعت گذشته نیز بلداجی با دمای منفی سه درجه سانتی‌گراد به عنوان سردترین ایستگاه استان به ثبت رسید.

انتهای پیام/م