نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی؛

چرا در واگذاری زمین برای ساخت آبگیر پروژه بن به بروجن تعلل می‌شود؟

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت:وزیر نیرو باید پاسخگو باشد: چرا در واگذاری زمین برای آبگیر پروژه بن به بروجن تعلل می‌شود؟

به گزارش گروه استان های پایگاه خخبری وردنجان نیوز از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مسئولان و ویژه وزیر کشور نمی‌توانند امنیت آبگیر را تامین کنند، نمایندگان استان به همراه مردم استان چهارمحال و بختیاری امنیت آبگیر را تامین می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری  با انتقاد از به آتش کشیدن خودرو پیمانکار پروژه بن به بروجن،   اظهار داشت: عمل تخریب و از بین بردن آبگیر پروژه قانونی بن-بروجن برای چندمین بار است که اتفاق می‌افتد.

او با اشاره به اینکه چند نفر در اقدامی وحشیانه آبگیر را مورد تهدید قرار دادند و خودرو پیمانکار را به آتش کشیدند، وزیر نیرو باید پاسخگو باشد که چرا در واگذاری زمین برای ساخت آبگیر پروژه تعلل می‌شود؟

رئیس کمیته آب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به دو مصوبه شورای امنیت کشور مبنی بر تامین امنیت آبگیر پروژه بن-بروجن توسط استان همجوار، بیان داشت: سوال از وزیر کشور این است که چرا آب شرب نیمی از مردم استان باید دست‌مایه حرکات تخریبگرانه و وحشیانه باشد؟

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مسئولان و ویژه وزیر کشور نمی‌توانند امنیت آبگیر را تامین کنند، نمایندگان استان به همراه مردم استان چهارمحال و بختیاری امنیت آبگیر را تامین می‌کنند و اگر متعرضان به پروژه قانونی بن_بروجن مورد تعقیب قرار نگیرند و مجازاتی برای آن‌ها قائل نشوند تمام تبعات به عهده مسئولان است و باید پاسخگو باشند.

جعفری اظهار داشت: شورای تامین استان اصفهان مسئول امنیت پروژه قانونی انتقال آب بن_ بروجن بوده که به وظیفه خود عمل نکرده است و باید پاسخگو باشند

 

او با بیان اینکه وزیر نیرو دستور واگذاری به پیمانکار را داد و پس از آن دستور عملیاتی شدن داده شده است افزود: اما متاسفانه تعلل صورت گرفته و زمین واگذار نشده است.

رئیس کمیته آب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توهین‌های اخیر برخی افراد به مردم استان چهارمحال و بختیاری و قانون، گفت: مردم استان معترض هستند، اخیرا در فضای مجازی کلیپ‌هایی منتشر می‌شود که توهین آمیز است و امروز قانون و مصوبه شورای امنیت را زیر پا گذاشتند، ظاهرا برخی امنیت و آرامش جامعه را بر نمی‌تابند.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: برخی در این شرایط حساس به دنبال بازی با احساسات مردم و اخلال در امنیت کشور هستند، عاملان، آمران و کسانی که به این کار گستاخانه فضا دادند باید پاسخگو باشند و تبعات اجتماعی امنیتی آن به عهده کسانی است که قصور کردند.

انتهای پیام/ع