رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:

کرونا مثبت شدن ۴۹ نفر در چهارمحال و بختیاری

تست کرونای ۴۹ نفر در استان چهارمحال و بختیاری در شبانه روز گذشته مثبت اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۱ بیمار با علایم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی، سرپایی و بیمارستانی چهارمحال و بختیاری مراجعه داشته اند که از این تعداد ۴۹ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

او افزود: در شبانه روز گذشته نتیجه تست ۴۰ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی اضافه کرد: هم اکنون ۱۲۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۹۵ نفر مثبت قطعی و بقیه در انتظار پاسخ نتایج آزمایش‌ها برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به یک هزار و ۷۲۶ نفر رسید.

شیرانی تصریح کرد: هم اکنون ۱۲بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

او ادامه داد: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های بروجن، شهرکرد، فارسان و لردگان در وضعیت رنگ بندی نارنجی و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، کیار، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد قرار دارند.

انتهای پیام/م