وردنجان نیوزگزارش می دهد؛

کلاهتان را محکم بچسبید باد نبرد/ پیش بینی وزش باد شدید تا شنبه آینده در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد - وزش باد شدید در چهارمحال و بختیاری طی شبانه روز گذشته شدت گرفته و موجب کاهش دید افقی و افزایش آلودگی هوا شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وردنجان نیوز؛ وزش باد شدید از شامگاه چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. وزش باد شدید موجب لرزش شدید در و پنجره‌ها و ایجاد سر و صدا در مناطق شهری و روستایی این استان شده است.

مردم چهارمحال و بختیاری شب متفاوتی نسبت به روزهای گذشته با وزش باد شدید تجربه کردند و برخی از شهروندان نتوانستند به علت سر و صدای شدید باد بخوابند و بسیاری از افراد تا صبح بیدار بودند.

کانون‌های گرد و غبار محلی در این استان به واسطه وزش باد شدید فعال شده‌اند و گرد و غبار آسمان این استان را فرا گرفته است.

شکستگی درختان در برخی مناطق استان و خسارت‌های جزئی به واسطه وزش باد شدید گزارش شده است.

وزش باد شدید موجب هراس مردم در چهارمحال و بختیاری شد

یکی از شهروندان شهرکردی در گفت و گو با خبرنگار وردنجان نیوز اظهار داشت: شدید وزش باد طی شبانه روز گذشته در شهرکرد بی سابقه بوده است و شهرکرد برای نخستین بار طی ماه‌های اخیر این سرعت وزش باد را تجربه کرده است.

علی حسینی بیان کرد: وزش باد شدید در شهرکرد موجب لرزش در و پنجره‌ها و هراس کودکان در خانه شده است و این امر موجب بی‌خوابی کودکان طی شبانه روز گذشته شده است.

وی ادامه داد: وزش باد شدید موجب شده است لایه‌ای از خاک روی خودروها و لوازمی که در فضای باز حیاط خانه‌ها قرار دارد را بپوشاند.

 

بیشترین سرعت وزش باد در ایلبیگی چهارمحال و بختیاری با سرعت ۱۲۲ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار وردنجان نیوز با اشاره به وزش باد شدید در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سرعت وزش باد در چهارمحال و بختیاری افزایش یافته است و بیشترین سرعت وزش باد در ایلبیگی این استان ثبت شده است.

مهران چراغ پور بیان کرد: سرعت وزش باد در منطقه ایلبیگی چهارمحال و بختیاری به ۱۲۲ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی بیان کرد: سرعت وزش باد در شهرستان فارسان، سامان، و بروجن به ترتیب ۱۰۴، ۱۰۱ و۷۶ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: سرعت وزش باد در شهرکرد و فرخ شهر به ترتیب ۸۶ و ۸۳ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

دید افقی در چهارمحال و بختیاری کاهش یافته است

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در حال حاضر کیفیت هوا در چهارمحال و بختیاری به علت ورود گرد و غبار از کشورهای همسایه و فعال شدن کانون‌های گرد و غبار محلی کاهش یافته است.

وی گفت: افزایش شدت گرد و غبار موجب کاهش دید افقی در برخی مناطق استان شده است.

وزش باد شدید در چهارمحال و بختیاری همچنان ادامه دارد و شدت گرد و غبار در این استان لحظه به لحظه در حال افزایش است.

انتهای پیام/م