رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

۱۶۴ بیمار در بخش‌های ویژه کرونایی چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت و درمان هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اعلام کرد: هم اکنون ۱۶۴ بیمار در بخش‌های ویژه کرونایی مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت و درمان هستند.

به گزارش گروه استان های بپایگاه خبری وردنجان نیوز از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در تشریح آمار جدید بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری در نهمین روز از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲۶ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۴۶ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

او افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۲۶ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید_۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی ادامه داد: هم اکنون ۱۶۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۲۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او ادامه داد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۸۰۵ نفر می باشد.

به گفته شیرانی؛ هم اکنون ۱۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

انتهای پیام/م