در شبانه روز گذشته؛

۲۳ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری شدند

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد از بستری ۲۳ بیمار با علایم مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

پایگاه خبری وردنجان نیوز – احمدی سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در تشریح آخرین آمار بیماری کرونا در استان در سیزدهمین روز از بهمن سال ۱۴۰۰ گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۲۳ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۸۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

هم اکنون ۹۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۷۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۷۶۶ نفر است.

هم اکنون ۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

به لحاظ شیوع بیماری کرونا وضعیت شهرستان‌های اردل، بن و کوهرنگ زرد و سایر شهرستان‌های استان نارنجی است.

در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

انتهای پیام/ر