کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری؛

۹۲۹ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند

گروه استان‌ها- ۹۲۹ داوطلب در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز؛ بنابر آمار کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری، ۹۲۹ نفر داوطلب در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند.

از تعداد ۹۲۹ نفر، ۸۶۲ نفر از آن‌ها را آقایان و ۶۷ نفر از آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند که از کل تعداد ثبت‌نامی در این دوره از شوراهای اسلامی شهر استان، ۳۰۶ نفر به صورت حضوری در این دوره ثبت‌نام کردند و مابقی افراد یعنی ۶۲۳ نفر نیز به صورت غیرحضوری ثبت‌نام کردند.

مدرک تحصیلی این تعداد از ثبت‌نامی را ۲۱ نفر حوزوی، ۱۶ نفر دکترا، ۱۷۳ نفر فوق لیسانس، ۵۴۵ نفر لیسانس، ۱۲۳ نفر فوق دیپلم و ۵۱ نفر نیز دیپلم تشکیل می‌دهد.

گفتنی است ۹۲۹ نفر ثبت‌نامی برای ۱۰ شهرستان و ۴۳ شهر استان بوده است که از این تعداد ۲۴۹ نفر برای شهرستان شهرکرد، ۱۳۷ نفر برای شهرستان لردگان، ۱۳۵ نفر برای شهرستان فارسان، ۱۱۴ نفر برای شهرستان بروجن، ۸۵ نفر برای شهرستان اردل، ۵۶ نفر برای شهرستان کوهرنگ، ۴۹ نفر برای شهرستان کیار، ۴۰ نفر برای شهرستان بن، ۴۰ نفر برای شهرستان خانمیرزا و ۲۴ نفر برای شهرستان سامان ثبت‌نام کردند.

بنابر اصلاحیه ماده ۷ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مصوب سال ۹۶، لازم است تعداد اعضای شورای اسلامی شهر در  شهرهای تا ۵۰ هزار نفر، ۵ عضو اصلی و ۳ عضو علی‌البدل و در  شهرهای با جمعیت ۵۰ هزار نفر تا ۲۰۰ هزار نفر، ۷ نفر عضو اصلی و ۵ نفر عضو علی‌البدل باشند.

برای همین از تعداد ۴۳ شهر استان چهارمحال و بختیاری، فقط دو شهر شهرکرد و بروجن، دارای ۷ کرسی و مابقی شهرها یعنی ۴۱ شهر دارای ۵ کرسی اصلی شورای اسلامی شهر هستند.

انتهای پیام/م