هشدار آیت الله نوری همدانی به مسئولان:

باید به خواسته های مردم توجه جدی شود

ایرنا/ آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید بابیان اینکه شرایط اقتصادی مردم سروسامان پیدا کند، بر افزایش سرعت خدمت‌رسانی به مردم و توجه به خواسته‌های جوانان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز ، وی روز چهارشنبه در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با تاکید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم افزود: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند و با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، امروز آنچه مهم است مردم هستند و باید مسئولان امر به این موضوع عنایت ویژه ای داشته باشند.

وی گفت: باید شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند. بخشی از مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند اما باید خدمت رسانی به مردم سرعت پیدا کند و به خواسته های جوانان توجه شود و جایی برای حضور دشمن نباشد. امروز مدیریت صحیح می تواند کمک موثری در حل مشکلات باشد نباید با عمل غیر مسئولانه راه را برای دشمن باز کنیم. مردم ایران مردم بزرگ و با استقامتی هستند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر ضرورت زمان شناسی و بصیرت زمان کنونی اظهار کرد: باید توجه داشت این انقلاب با مجاهدت ها و تلاش های مستمر همین مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به همین مردم است و باید مسئولان برای رفاه، پیشرفت و تعالی ملت و سربلندی نظام مقدس اسلامی تمام تلاش و امکانات خود را بکار بگیرند.

وی گفت: حوزه علمیه از انقلاب و آرمان های امام دفاع خواهد کرد و شما علما باید در صحنه باشید و در کنار مردم حضور داشته باشید و درد مردم را بشنوید؛ مردم باید حس کنند ما در کنار آنها هستیم و باید به خواسته های مردم توجه جدی شود.

این مرجع تقلید، انقلاب اسلامی را یکی از مواهب الهی برای ملت ایران دانست و افزود: انقلاب اسلامی یکی از نعمت هایی است که خداوند در زمان ما به ملت ایران عنایت نموده است. این انقلاب دستاوردهای بسیاری داشته است که دشمنان اسلام و انقلاب از آغاز پیروزی انقلاب با فتنه ها و دسیسه های مختلف سعی کردند این دستاوردها را از بین ببرند.

وی با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با راه اندازی صدها شبکه ماهواره ای و شایعه پراکنی در فضای مجازی و ایجاد تحریم ظالمانه و حمله نظامی سعی در تخریب این نظام و ایجاد شکاف بین مردم و انقلاب دارند. اما به فضل الهی و بیداری ملت ایران هر روز شاهد قدرت گرفتن نظام و شکوه هر چه بیشتر انقلاب اسلامی خواهیم بود.

آیت الله نوری همدانی همچنین با تاکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات و دورغ پراکنی دشمنان تصریح کرد: امروز یکی از مهم ترین وظایف روحانیان و نخبگان متعهد پاسخگویی در مقابل شبهات و آگاه سازی نسل جوان و گفتن حقایق برای آحاد ملت است. باید برای نسل جوان دستاورهای نظام در حوزه های گوناگون بیان شود تا نسل جوان ما بداند که شرایط کشور در قبل از انقلاب به چه شکلی بوده است.

وی اضافه کرد: امروز به فضل الهی در مسائل گوناگون چه پیشرفت های داشته ایم امروز خودباوری جای خود باختگی زمان سابق را گرفته است. امروز نسل جوان باید بداند که ما در چه موقعیت علمی در منطقه هستیم، باید گفته شود از نظر سیاسی و نظامی چه پیشرفت های داشته ایم البته معتقدیم که کمبود و مشکلات وجود دارد.

 

انتهای پیام/م