رییس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری؛

برگزاری جشنواره‌ای علمی و هنری با موضوع نماز در چهارمحال و بختیاری

رییس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری گفت: جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی، ادبی و‌ هنری نماز با عنوان «فجر تا فجر» در 2 بخش بزرگسالان و دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار وردنجان نیوز در شهرکرد گفت: فراخوان جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی، ادبی و‌ هنری نماز با عنوان «فجر تا فجر» به همت ستاد اقامه نماز با همکاری دستگاه‌های فرهنگی استان از بهمن سال گذشته آغاز شده و تا بهمن سال جاری ادامه دارد.

رییس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری افزود: این جشنواره در ۲ بخش کودکان و دانش‌آموزان ۳ تا ۱۸ سال و بزرگسالان بالای ۱۸ سال برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند در ۲ مرحله استانی در تاریخ اول بهمن و مرحله کشوری در ۱۲ بهمن سال جاری شرکت کنند.

وی ادامه داد: محدودیتی برای شرکت در این جشنواره وجود ندارد و همه دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب، فرهنگیان، هنرمندان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه استانی جشنواره واقع در میدان قدس ارسال کنند.

کریمی به محورها و موضوعات جشنواره اشاره کرد و افزود: مسجد و نماز و نقش آن در پیروزی انقلاب اسلامی، نماز و کارکرد مساجد در منشور فکری امامین انقلاب و بیانیه گام دوم، نماز، انقلاب اسلامی، فرهنگ بسیج، دفاع مقدس و محور مقاومت، نماز، اقتصاد اسلامی، بهره‌وری و رونق تولید، نماز و کارکرد مساجد در حکمرانی، تمدن نوین اسلامی و سلامت اداری، نماز؛ سلامت معنوی، بهداشت فرد و جامعه و محیط زیست از جمله موضوعات این جشنواره است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار علمی و پژوهشی را در قالب تالیف، مقاله، رساله دکتری، پایان‌نامه‌‌های دانشگاهی و حوزوی و آثار فرهنگی و هنری را در قالب کلیپ، پادکست، موشن گرافیک، پویانمایی، طرح‌های گرافیکی، عکس، خوشنویسی و استوری در شبکه‌های اجتماعی ارسال کنند.

وی ادامه داد: همچنین قالب آثار ادبی، شعر، قصه‌گویی، نمایش‌نامه نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی و قالب آثار سرگرمی و آموزشی می‌تواند بازی و ابزارهای کمک آموزشی دستی و دیجیتالی باشد.

انتهای پیام/م