رئیس اداره زکات کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری؛

برگزاری «جشنواره زکات» در چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: «جشنواره زکات» با هدف هم‌اندیشی و به منظور ترویج فرهنگ پرداخت زکات در استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار وردنجان نیوز در شهرکرد گفت: «جشنواره زکات» با هدف هم‌اندیشی و به منظور ترویج فرهنگ پرداخت زکات در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ پرداخت زکات، ادامه داد: «جشنواره زکات» دی‌ماه امسال در استان برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری نشست هم‌اندیشی پیرامون ترویج فرهنگ پرداخت زکات، بیان مسائل فقهی پیرامون این دستور الهی و بهره‌مندی از تجربیات مؤدیان و مبلغان زکات از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

صفری، تکریم از مؤثرین و فعالان این حوزه را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره زکات در استان عنوان و مطرح کرد: ائمه جمعه، مسئولان دستگاه‌های اجرایی کشوری و استانی، مؤدیان، عاملان و مبلغان افتخاری زکات در این جشنواره حضور دارند.

وی در ادامه بابیان اینکه  امسال مردم استان ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در قالب زکات واجب، زکات مستحب و زکات فطریه و کفارات به کمیته امداد استان پرداخت کرده‌اند گفت: زکات پرداختی مردم استان در راستای کمک به نیازمندان و محرومان و احداث و تکمیل پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود.

 

انتهای پیام/م