نکته بهداشتی روز:

وقتی کار زیاد با ماوس کامپیوتر دست‌تان را از کار می‌اندازد

عارضه «شانه موشواره» (Mouse Shoulder) که نوعی «آسیب ناشی از فشار مکرر» (ًRepetitive Strain Injury) است، ناشی از استفاده پیوسته از ماوس کامپیوتر بدون داشتن تکیه‌گاه مناسب برای بازو است.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز : استفاده پیوسته از ماوس در حالی که فرد در وضعیت ثابت پشت کامپیوتر نشسته است و حرکات چندانی ندارد و در عین حال نمی‌تواند بازویش در وضعیت راحتی تکیه دهد، باعث فشار آمدن روی تاندون‌های شانه و ایجاد التهاب در آنها (تاندینیت) می‌شود.

این التهاب تاندون‌های شانه باعث می‌شود که دردی را احساس کنید که از گردن و شانه به سوی بازو و دست تیر می‌کشد.

استفاده از کمپرس سرد (کیسه یخ) و خوردن داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی مانند آسپیرین و ایبوپروفن برای کاهش درد والتهاب در مرحله حاد این عارضه سودمند است.

پزشکتان همچنین ممکن است شما را به یک فیزیوتراپیست ارجاع کند تا به شما برای بهبود قرارگیری قامت و تقویت قدرت و انعطاف‌پذیری عضلات کمک کند.

 شما با اقدامات ساده‌ای می‌توانید از آسیب ناشی از فشار مکرر مربوط به کار با کامپیوتر پیشگیری کنید، عادات کاری‌تان را تغییر دهید و وضع قرارگیری قامتتان را بهبود بخشید.

نکته مهم این است که بازوی‌تان باید روی سطحی بزرگ یا روی دسته صندلی اگر همسطح میز کارتان است، تکیه کند. اگر میز کارتان چنین امکانی را به شما نمی‌دهد، باید از یک وسیله پشتیبان استفاده کنید که به شما امکان دهد در حین کار بازوی‌تان را در حالتی ریلکس نگهدارید.

انتهای پیام/