ایران ۰ - آمریکا ۱

پایان سومین رویای صعود با کی‌روش!

تیم ملی ایران در آخرین بازی از مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آمریکا رفت و شکست خورد.

به گزارش پایگاه خبری وردنجان نیوز :  اولین شب از دور سوم مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به اتمام رسید و تکلیف ۴ تیم صعود کننده به مرحله حذفی مشخص شد.

تیم ملی فوتبال کشورمان علی رغم نمایش پرتلاش ولی مقابل آمریکا ناکام ماند تا از صعود به مرحله حذفی بازماند.

تیم ملی انگلیس نیز با پیروزی برابر ولز به عنوان صدرنشین صعود کرد.

در گروه A نیز هلند و سنگال توانستند راهی مرحله حذفی شوند و اکوادور از رسیدن به جمع ۱۶ تیم پایانی بازماند.

* اکوادور – سنگال 

مهمترین بازی گروه A با برتری نماینده آفریقا به پایان رسید. در این مسابقه سنگال تیم برتر میدان بود و توانست با گلزنی اسماعیل سار و کالیدو کولیبالی به برتری دست یابد.

در این مسابقه نمایش کولیبالی در خط عقب فوق العاده بود و این بازیکن توانست با دفاعی مستحکم مانع گلزنی اکوادوری‌ها شود.

تیم ملی سنگال پس از جام جهانی ۲۰۰۲ توانست به مرحله حذفی راه پیدا کند که یک رکورد برای این تیم محسوب می شود.

* هلند – قطر

میزبان فاجعه‌ای بزرگ آفرید. قطر به اولین تیم میزبان جام جهانی بدل شد که هر ۳ بازی خود را با شکست به اتمام می رساند. این تیم ۷ گل خورد و تنها یک گل زد تا با آماری مفتضحانه جام جهانی را ترک کند.

این تیم در مقابل هلند نیز حرفی برای گفتن نداشت و شاگردان فان خال توانستند با ارائه نمایشی منطقی به بردی ارزشمند دست پیدا کنند و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شوند.

نکته مهم این مسابقه گلزنی دوباره «کودی گاکپو» بود. بازیکن ۲۳ ساله هلندی ها در هر ۳ بازی برای هلند گل زده تا به یکی از بهترین گلزنان جام نام گیرد. او ۳ گل خود را با ضربه سر، ضربه پای راست و ضربه پای چپ به ثمر رسانده که در نوع خودش یک رکورد عالی محسوب می شود.

* ایران – آمریکا

رویایی که محقق نشد. تیم ملی کشورمان در نیمه دوم نمایش خوب و پرتلاشی داشت و حتی به موقعیت های خوبی هم رسید ولی شانس با او یار نبود تا بار دیگر از رسیدن به مرحله حذفی بازماند.

آمریکا با یک نمایش مستحکم در دفاع توانست به خوبی مقابل حملات ایران ایستادگی کند و با یک برد خفیف به جمع ۱۶ تیم راه یابد. نکته مهم برای آمریکایی ها این بود که بدون شکست راهی مرحله حذفی شدند.

* انگلیس – ولز

رشفورد در این مسابقه نیز یک شاهکار به پا کرد و توانست با گل های دیدنی دل هواداران سه شیر را امیدوار کند. پس از نمایش نه چندان مثبت انگلیس مقابل آمریکا، شاگردان ساوتگیت به یک برد ارزشمند رسیدند تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شوند.

نکته مهم در این مسابقه، نمایش خوب فیل فودن بود. بازیکنی که در مقابل آمریکا نیمکت نشین شد و حتی فرصت بازی پیدا نکرد ولی توانست به مانند بازی با ایران، نمایشی مثبت ارائه کند.

تیم ملی انگلیس در مرحله بعدی باید با سنگال روبه رو شود.

پایان پیام/